MY KOBIETY


” NIE BÓJMY SIĘ BYĆ I ŻYĆ DLA SIEBIE- NIE NAŚLADUJMY, TYLKO ŻYJMY SWOIM ŻYCIEM, MIEJMY ODWAGĘ SPRZECIWIĆ SIĘ ŚWIATU, TRADYCJI, OCZEKIWANIOM INNYCH, JEŚLI TYLKO CZUJEMY, ŻE TO JEST DLA NAS NAJLEPSZE”.

Słowami Joanny Matusiak z cudownej lektury „Manufaktura codzienności” witam się z wami składając serdeczne życzenia kobietom na całym świecie.

Miały być tylko życzenia ale pomyślałam,… jesteśmy tak wyjątkowe, więc napiszę kilka słów do was moje drogie 🙂

*******************************************
Nieważne gdzie żyjemy. Nieważne gdzie nas „wywiało” i na jakim etapie w życiu jesteśmy. Każda z nas jest wyjątkowa i każda z nas ma wyjątkowe i niepowtarzalne życie.

Jesteśmy matkami, sprzątaczkami, opiekunkami, artystkami, itd. Mogłabym wymieniać chyba wszystkie zawody świata ale jesteśmy kobietami i potrafimy udźwignąć wiele albo i jeszcze więcej dla naszych bliskich, i dla nas samych.

I ta bardzo ważne,…

abyśmy robiły też coś dla siebie nie tylko dla innych. Dajmy sobie chwilę oddech każdego dnia. Cieszmy się z małych codziennych rzeczy, z zaparzonej kawy, która jest wyjątkowa o poranku, z promieni słońca lub padającego śniegu. Z przeczytanej lektury bądź „mruczącego” kota  leżącego obok  na łóżku. Ze śmiechu  naszego dziecka i z jego każdego kroku.

Choć czasami jest ciężko, czasami mamy pod górkę albo pod górę. I żaden motywator nie jest w stanie nas podnieść- musimy wziąć kilka głębokich wdechów i iść dalej, bo nikt nie przeżyje tego życia za nas.

Żyjmy pełną piersią.

To nasze życie i wszystko zależy od nas samych. Szukajmy w sobie siły i motywacji aby spełnić swoje cele i pragnienia. Dużo wiary w nas samych.

TEGO WAM ŻYCZĘ MOJE DROGIE 🙂

Dodaj komentarz